Fyzický blok – skleroza je tvrdnutí určitého orgánu nebo tkáně.
Roztroušená skleroza je charakterizována četnými ložisky roztroušenými po celém nervovém systému.

Emocionální blok – člověk postižený roztroušenou sklerozou má tendence zatvrzovat se,aby v určitých situacích nemusel trpět.

Ztrácí určitou poddajnost,což mu pak brání přizpůsobovat se lidem a situacím. Má pocit,že mu někdo brnká na nervy a v nitru se proti tomuto člověku bouří. Poté,co přesáhne své hranice ,rezignuje a nejednou neví,kterým směrem se má vydat. O lidech trpících sklerozou se také říká,že jsou poněkud strnulí a nevyvíjejí se.

Nejraději by byli,kdyby se o ně někdo staral,ale dávají si obrovskou námahu,aby nedali najevo svou závislost,protože ji nechtějí ukazovat svému okolí. Je to typ osob,jež by chtěli, aby vše bylo dokonalé a kteří toho po sobě žádají příliš,jsou k sobě tvrdí. Musí se za každou cenu zalíbit,protože se jim nemůže podařit dosáhnout tohoto nerealistického ideálu samotným ,prostřednictvím vzniklého handicapu získávají omluvu,proč nemají onen dokonalý život po kterém toužili.

Mají také značné potíže smířit se s tím,že někdo,kdo vyvíjí mnohem menší úsilí,než oni , má v životě více.

Duševní blok – čím je nemoc vážnější,tím důležitější poselství ti tělo dává.

Nabádá tě, abys nechala vyplynout na povrch svou přirozenou jemnost a přestala se zatvrzovat, to znamená, abys přestala být tvrdá na sebe samaa přestala uvažovat tvrdě o druhých. Dopřej si právo být na někom citově závislá,než se staneš zcela závislou pro svou nemoc.
Dávej věcem volný průběh,nemusíš toho přece chtít po sobě tolik. Doporučujeme zhodnotit ideál osoby,kterého se pokoušíš dosáhnout a uvědomit si ,že tento ideál zcela přesahuje tvé meze.

Nejsi povinna nikomu nic dokazovat.Přestaň v sobě živit strach, že se někomu znelíbíš,který ti brání být sama sebou. Navíc ti tento postoj brání vyvíjet se tak, jak by si přálo tvé srdce. Je také možné, že rodič stejného pohlaví tě kdysi natolik sklamal,že nyní děláš vše proto,abys nebyla jako on nebo ona, v důsledku na sebe kladeš přílišné nároky.

Přijetí a odpuštění – především sobě samé,že jsi svého rodiče odsuzovala,mohou mít vliv na tvé uzdravení.

Mantra pro Vás,opakujte každý den , jak sama cítíte.

Mám radost ze života a vím,že se mi nic nemůže stát.Zbavuji se nejistoty a s vůlí a odhodláním jdu dál novou cestu života. Děkuji.