835 views
0
0 Comments

Dobrý den,jmenuji se Lenka 4.1.1963 a můj bývalý partner Zdeněk 8.10.1957. Rozhodla jsem se odejít ze vztahu, který mi bral energii, Zdeněk se na mě příliš připoutal po čerstvě ukončeném vztahu, ze kterého odešel, po delší době jsem se dozvěděla nepříjemné věci o jeho problému se zákonem a po mých prosbách aby mi dokázal, že je vše v pořádku, jen sliboval a vše udělal až po té, co jsem ho požádala aby odešel(vzala jsem ho k sobě, nechtěl bydlet sám), stále jsem ustupovala jeho nátlaku,stále chtěl být se mnou, zdůvodňoval to tím, že tu nikoho nemá, necítila jsem se svobodná, po každém pokusu být sama, měl emoční výbuch a balil si tašku se slovy „takže konec?“ dusila jsem se, nyní má již své zázemí, nedokáže však přijmout mé rozhodnutí, že chci být sama, chce ve vztahu stále pokračovat, chtěl dostat šanci, dala jsem ji, ale ocitla jsem se zase v nepříjemných pocitech, jakobych se vracela zpět. Náš vztah trval rok a půl. Rozhodla jsem se nekomunikovat. Udělala jsem dobře?

0

Hezký dobrý den,milá paní Leničko

zdravím vás v mé poradně,děkuji za důvěru a váš dotaz.Ráda odpovím.

Nejdůležitější jste vy,nikdo jiný, co cítíte a prožíváte v blízkosti tohoto partnera.

Dostávala jste lekce,aby jste si uvědomila sama sebe,co chcete a co už jde přes vaše hranice.

Tento partner jen zkoušel kam ho pustíte a co dovolíte. Vždy se říká,když nejsme s něčím spokojeni je potřeba to řešit a do roka a do dne uzavřít jako vyřešené.

Pokud to sama v sobě máte ukončené a máte pocit,že není třeba cokoliv otevírat, považujte to za uzavřené a už není třeba další komunikace.

Ovšem,pokud máte pocit,že jste od této situace utekla je potřeba se k tomu vrátit a dořešit.

Váš partner vás využíval a tlačil tam , kde vás chtěl mít on,proto jste se tam necítila svobodná,zamyslete se , byla v tomto vztahu láska?

Nebo jste spolu byli aby jste se jen něco naučili? Všechno zlé je pro něco dobré,pokuste se rozpoznat,co vám tento muž zrcadlil a vyřešte si to v sobě.

Pak už nikdy nebudete na sebe přitahovat tento model muže. Také je dobré si zpracovat jednoho z rodičů,toho,který byl dominantní a také partnera z minulosti.

Vše souvisí se vším a zdravé harmonické vztahy jsou o úhlu pohledu,přijímání a dávání,takže rovnováze.

Začněte pracovat sama na sobě,zadejte si cíl a jděte za ním,motivace vás přivede k neskutečným životním zázrakům.

Přeji Vám na vaši cestě poznání štěstí a radost ať vás doprovází,život je hra,tak si jen hrejte.Budete ho mít takový jaký si ho vy sama připravíte. Je to opravdu jen na vás jak se rozhodnete. Pokud chcete více, zaměřit se na sebe a pracovat s tím,můžete mne kontaktovat a něco vymyslíme. Nechám to na vás.

S úctou a láskou všeho dobrého

Vedení a poradenství v osobním rozvoji
ve vztazích,zdraví a úspěchu
Zážitkové terapie hrou s TKDM
Transformace života,emocí a vědomí
Psychoterapeut
Kvantový praktik
Eva Krištofová
www.prostepohoda.cz