Fyzický blok – nucení na dávení nebo-li nauzeu většinou pociťujeme v krku a je doprovázené vždy velmi nepříjemnými pocity a nechuti k jídlu až k dávení či zvracení.

Emocionální blok – ten,koho trápí nucení k dávení se aktuálně cítí ohrožen nějakou osobou či událostí.
Je znechucen z toho co se děje,protože takovýto vývoj událostí nečekal.

Další možnost je,že pociťuije silnou averzi,vůči někomu nebo něčemu. Je také možné,že je z někoho nebo něčeho znechucený.
Je zajímavé konstatovat,že nucením k dávení trpí mnoho těhotných žen,protože těžko přijímají změny,které jejich těhotenství vyvolá v jejich budoucím životě.

Buď získávají averzi k tomu,jak jejich tělo tloustne nebo se deformuje kvůli dítěti,které mají v břiše,či mají strach,že stratí svou svobodu,že nebudou podporovány manželem a z dalších komplikací toho druhu.

Duševní blok – v tomto případě ti tělo naznačuje , že bys měla změnit svůj náhled na to,co se právě teď děje ve tvém životě.

Místo aby ses kvůli své averzi připravovala na to,že budeš odmítat sama sebe nebo druhé osoby či věci,zkus si spíše uvědomit,co ti v souvislosti s tímto člověkem nebo událostí nahání strach. Ke možné,že danou situaci dramatizuješ nebo , že nemáš dostatečné spojení se všemi svými možnostmi ani se svou schopností čelit událostem v tvém životě. Měj více ráda sebe sama a nevolnost vystřídá pocit štěstí.

Mantra pro Vás,říkejte každý den,jak sama cítíte.

Jsem si dost dobrá a mám stále větší pocit,že sem patřím,cítím se skvěle a ostatní mě naplňují láskou a citem.